Czy rolety aluminiowe zewnętrzne zatrzymują ciepło i chronią przed hałasem?

Opublikowano: 10 marca 2023
Aktualizacja: 1 grudnia 2023

Mieszkasz blisko drogi, a może sąsiedzi zakłócają Twoją pracę w domowym biurze i poszukujesz sposobu na wygłuszenie swojej nieruchomości przy jednoczesnej poprawie jej komfortu termicznego? Jeśli jesteś właśnie w takiej sytuacji, możesz rozważyć montaż aluminiowych rolet zewnętrznych. Stanowią doskonały sposób na wygłuszenie okien, poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz chłodzenia. Zainteresowany? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rolety zewnętrzne mogą wyciszyć Twoją nieruchomość oraz wpłynąć na termoizolację budynku.

czy rolety aluminiowe chronią przed hałasem i ciepłem?

Czy rolety zewnętrzne blokują hałas?

Niezwykle frustrujący może okazać się poranek, podczas którego nie możesz cieszyć się spokojem ze względu na odgłos motocykla, kosiarki lub duży ruch uliczny. Hałas na zewnątrz jest także bardzo irytujący dla rodzin z małymi dzieci, które często urządzają sobie drzemki w ciągu dnia, dając rodzicom chwilę wytchnienia. Rolety zewnętrzne wykonane na wymiar ze względu na uniwersalny charakter i trwałość stanowią doskonałe rozwiązanie do redukcji dźwięków z docierających z zewnątrz. Cechą odróżniającą je od innych osłon okiennych są bardzo dobre właściwości izolacyjne, pozwalające stworzyć w domu spokojne środowisko do odpoczynku, pracy i spędzania czasu z najbliższymi. To wystarczy, aby zmniejszyć napięcie i niepokój spowodowany ciągłym narażeniem na hałas.

Zdaniem eksperta:

Prawidłowy montaż rolet jest jednym z ważnych czynników uzyskania dobrych wyników redukcji odgłosów docierających z zewnątrz i poprawy termoizolacji. Nieprawidłowa instalacja powoduje deformacje rolet, szczeliny i powolne otwieranie. Dlatego warto postawić na osłony zewnętrzne wykonywane na wymian i mocowane przez fachowców. W tym sposób zyskamy pewność ich idealnego dopasowania do okien lub drzwi balkonowych - mówi Daniel Koźniewski, właściciel firmy Plisy Okienne
Daniel Koźniewski ekspert

W jaki sposób aluminiowa roleta zewnętrzna zatrzymuje ciepło w zimie?

Rolety zewnętrzne to niezwykle uniwersalne rozwiązania, które nie tylko skutecznie chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń w lecie, ale także zapewniają poprawę izolacji budynku. Gdy temperatura za oknem spada, ciepło ucieka z naszego domu w dużej mierze właśnie przez okna. Aby zniwelować te straty i tym samym obniżyć rachunki za ogrzewanie, warto postawić na rolety zewnętrzne lub żaluzje fasadowe. Ich montaż sprawia, że pomiędzy nimi a szybą powstaje poduszka powietrzna. Ważny jest również wysokiej jakości pancerz rolety, który powinien być wykonany z aluminium wypełnionego pianką poliuretanową. W przypadku opuszczonej rolety zimne powietrze nie jest w stanie dostać się do środka. Dzięki temu we wnętrzach komfortowa temperatura osiągana jest przy niższym kaloryferach ustawionych na niższy stopień. Rolety zewnętrzne odpowiednio dobrane i zainstalowane mogą zredukować straty ciepła aż o 15%. Najlepsze efekty zapewnia montaż podtynkowy z zabudowaną skrzynką, który niezawodnie eliminuje mostki termiczne.

Mieszkasz przy ruchliwej ulicy lub chcesz zapewnić w domu komfortową temperaturę latem i zimą
Zdecyduj się na montaż aluminiowych rolet zewnętrznych
Zadzwoń: 690 813 813 Odwiedź salon

Jak rolety zewnętrzne chronią przed upałem i nagrzewaniem?

Obecność słońca cieszy ludzi zwykle aż do momentu, gdy w mieszkaniach zaczyna robić się zbyt gorąco w wyniku promieni wdzierający się do wnętrz i nagrzewających je. Rolety zewnętrzne są w stanie zatrzymać ciepło, zanim przedostanie się ono do środka lokalu. Dzięki temu panuje w nim przyjemna temperatura, nawet jeśli nie posiadamy klimatyzacji. Ich opuszczanie i podnoszenie może odbywać się ręcznie lub za pomocą pilota. Mechanizm elektryczny pozwala na wygodne sterowanie położeniem wszystkich rolet jednocześnie lub każdej indywidualnie. Warto jednak przypomnieć, że żaden typ osłony okiennej nie pomoże zapewnić optymalnej temperatury w domu, jeśli pomieszczenie zostało wcześniej nagrzane. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest opuszczenie rolet z samego rana.

czy rolety antywłamaniowe chronią przed upałem?

Jakie są zalety montażu aluminiowych rolet zewnętrznych?

Zatrzymanie ciepła i obniżenie rachunków w zimie to ważne zalety montażu przeciwsłonecznych rolet zewnętrznych, ale jest wiele innych powodów, dla których warto rozważyć zakup tych osłon:

  • Zimowe warunki pogodowe, takie jak deszcz i śnieg mogą sprawić, że hałas uliczny będzie znacznie głośniejszy, więc jeśli mieszkasz w pobliżu ruchliwej drogi, rolety zewnętrzne zmniejszają odgłosy jadących samochodów.
  • Rolety zwiększają bezpieczeństwo dobytku, często już sama ich obecność zniechęca potencjalnych złodziei.
  • W przeciwieństwie do wewnętrznych rolet materiałowychżaluzji czy plis okiennych, rolety zewnętrzne pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia.
  • Nowoczesny wygląd sprawia, że doskonale nadają się do montażu w domach urządzonych w każdym stylu architektonicznym.
  • Podczas różnych pór roku, stolarka okienna narażona jest na działanie deszczu, śniegu, czy silnego słońca, które mają na nią negatywny wpływ. Rolety zewnętrzne pozwolą ochronić okna przed działaniem warunków atmosferycznych.
Autor wpisu Daniel Koźniewski - właściciel plisy okienne w Łazach Daniel Koźniewski, właściciel Plisy Okienne
Zafascynowany plisami, roletami rzymskimi, moskitierami postanowił założyć własną firmę, by dzielić się sposobem na funkcjonalne i niepowtarzalne wnętrza z innymi. Specjalista od okryć okiennych, który na co dzień wyposaża domy swoich klientów w najlepsze rozwiązania.

Oceń artykuł

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów. Oceń wpis jako pierwszy!

0
(0)


Zamów szybką wycenę

Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin, aby wykonać pomiar i wycenić usługę.

Wybierz rodzaj okryć, których dotyczy zapytanie
Zgoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Plisy Okienne - kontakt Daniel Koźniewski Daniel - 690-813-813
Sprawdź promocje

Zamów szybki pomiar i wycenę

Zadzwoń: 690-813-813