Czy warto zdecydować się na karnisze elektryczne? Zalety tego rozwiązania

Opublikowano: 24 października 2021
Aktualizacja: 22 listopada 2021

Mimo że jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o karniszach elektrycznych, dziś – za sprawą coraz większej dostępności zautomatyzowanych systemów – rozwiązanie to zyskuje na popularności, zwłaszcza w inteligentnych domach, wnętrzach hotelowych, salach konferencyjnych itd. Karnisz sterowany elektrycznie z pewnością podnosi komfort i funkcjonalność pomieszczenia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlatego warto go mieć i gdzie takie rozwiązanie się najlepiej sprawdzi.

korzyści wynikające z zastosowania karniszy elektrycznych

Czym właściwie jest karnisz elektryczny?

Karnisz elektryczny wyposażony jest w napęd elektryczny odpowiedzialny za odsłanianie i zasłanianie okien. Sterowanie nim odbywa się za pomocą pilota, przełącznika w ścianie lub smartfona. Szyny elektryczne do zasłon różnią się między sobą zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi – mogą zostać zaprogramowane na konkretną godzinę lub być uruchamiane poprzez dotyk.

Gdzie znajdą zastosowanie zasłony sterowane elektrycznie?

Zasłony sterowane elektrycznie (pilotem) to rozwiązanie, które spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Sprawdzą się nie tylko w biurach, budynkach użyteczności publicznej, hotelach czy salach konferencyjnych, ale również w prywatnych domach i mieszkaniach, zwłaszcza tam, gdzie są duże przeszklenia.

Kiedy warto zdecydować się na zasłonę elektryczną?

Zasłony elektryczne sprawdzą się w szczególności w przypadku:

  • dużych przeszkleń i okien – trudno obecnie wyobrazić sobie dekoracje dużych okien i przeszkleń zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej bez systemu automatycznego sterowania zasłonami. By odsłonić zasłonę lub firanę, zdecydowanie wygodniej i szybciej będzie skorzystać z pilota lub smartfona;
  • dużej ilości okien – w tym wypadku możemy tak zaprogramować elektryczny karnisz, aby wszystkie zasłony odsuwały się jednocześnie lub o konkretnej godzinie;
  • dużych wysokości – gdy okna usytuowane są na dużych wysokościach i przez to dostęp do nich jest utrudniony, użytkowanie zasłon staje się problematyczne. W takich sytuacjach wręcz konieczne będzie wykorzystanie karniszy i szyn sterowanych elektrycznie;
  • dużego nasłonecznienia – po zsynchronizowaniu z czujnikami pogodowymi umieszczonymi na elewacji budynku automatyczne zasłony mogą skutecznie zapobiec nagrzewaniu się wnętrza. W ten sposób zaoszczędzimy na klimatyzacji i zapobiegniemy niszczeniu się mebli i sprzętów w wyniku promieniowania UV.
Duże przeszklenia powodują, że tradycyjne odsłanianie i zasłanianie zasłon staje się uciążliwe?
Mamy na to rozwiązanie. Zadzwoń!
Zadzwoń: 690 813 813 Odwiedź salon

Dlaczego warto zdecydować się na elektryczne zasłony na pilota?

Oto 4 najważniejsze korzyści z zastosowania elektrycznych karniszy na pilota, o których warto wiedzieć:

Schludny i minimalistyczny wygląd pomieszczenia

Dzięki karniszom z napędem elektrycznym zasłony i firany zawsze będą prezentować się perfekcyjnie i nienagannie. Koniec z nierównymi marszczeniami i zerwanymi żabkami z powodu szarpania tkanin.

Wygoda użytkowania

Decydując się na montaż karnisza elektrycznego, możemy liczyć przede wszystkim na ogromną wygodę użytkowania. Zamykające lub odsuwające się zasłony przyciągają uwagę swoją innowacyjnością, a my możemy nimi wygodnie sterować za pomocą pilota z kanapy. 

Zdaniem eksperta:

Dzięki szynom elektrycznym do zasłon możliwe staje się sterowanie tkaninami na długich oknach tarasowych lub oknach narożnych, które ciągną się przez dwie kondygnacje. Zasłony mogą otwierać się codziennie rano lub zamykać, gdy tylko zapadnie zmrok. Karnisze sterowane na pilota to zatem nie tylko luksus, ale i użyteczność - mówi Daniel Koźniewski, właściciel firmy Plisy Okienne
Daniel Koźniewski ekspert

Oszczędności

Odpowiednio zaprojektowane elektryczne karnisze na pilota mogą generować całkiem spore oszczędności, pod warunkiem, że dopasujemy pracę karnisza do warunków pogodowych i systemów ogrzewania. Takie rozwiązanie pozwoli nam znacznie zoptymalizować utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. 

Bezpieczeństwo

Kolejną zaletą elektrycznej zasłony jest poprawa bezpieczeństwa. Ruch otwierających się zasłon może skutecznie odstraszyć potencjalnych włamywaczy. 

zalety karnisza z napędem elektrycznym

Jak odpowiednio wybrać automatyczny karnisz?

Karnisze elektryczne różnią się między sobą rozwiązaniami technicznymi, jakie oferują. Do wyboru mamy różne rodzaje silników elektrycznych (o różnej mocy), różne sposoby sterowania zasłonami, a także różne możliwości w zakresie ich mocowania. Zanim wybierzemy konkretny model, powinniśmy sobie odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Jak chcemy sterować karniszem? Czy interesuje nas sterowanie pilotem czy może przełącznikiem umieszczonym w ścianie?
  • Czy zasłony mają się przesuwać w jedną czy obie strony?
  • Jaki rodzaj zasłon będzie wykorzystywany? (waga zasłon ma duże znaczenie w przypadku wyboru karnisza elektrycznego).

W jakiej stylistyce można zakupić karnisz sterowany elektrycznie?

Karnisze sterowane elektrycznie doskonale sprawdzą się we wszelkiego typu nowoczesnych aranżacjach. Bez problemu dopasujemy je do wystroju wnętrza, gdyż można je zamówić w wielu kolorach: w odcieniach drewna, metalu, klasycznej bieli. 

Czy karnisze elektryczne są głośne?

Jedną z zalet karniszy elektrycznych jest ich cicha praca. Odgłos zasłaniania lub odsłaniania okna za pomocą karnisza elektrycznego można porównać do standardowych domowych szmerów.

Autor wpisu Daniel Koźniewski - właściciel plisy okienne w Łazach Daniel Koźniewski, właściciel Plisy Okienne
Zafascynowany plisami, roletami rzymskimi, moskitierami postanowił założyć własną firmę, by dzielić się sposobem na funkcjonalne i niepowtarzalne wnętrza z innymi. Specjalista od okryć okiennych, który na co dzień wyposaża domy swoich klientów w najlepsze rozwiązania.

Oceń artykuł

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów. Oceń wpis jako pierwszy!

0
(0)


Zamów szybką wycenę

Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin, aby wykonać pomiar i wycenić usługę.

Wybierz rodzaj okryć, których dotyczy zapytanie
Zgoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Plisy Okienne - kontakt Daniel Koźniewski Daniel - 690-813-813
Sprawdź promocje

Zamów szybki pomiar i wycenę

Zadzwoń: 690-813-813