Jakie rolety poprawią termoizolację budynku i pozwolą obniżyć rachunki za ogrzewanie?

Opublikowano: 20 stycznia 2023
Aktualizacja: 1 grudnia 2023

Utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach w sezonie zimowych wiąże się często ze sporymi wydatkami na ogrzewanie. Zwłaszcza w czasach rosnących cen za energię, węgiel i gaz, poszukiwane są rozwiązania, które pozwolą zapewnić odpowiednią temperaturę domownikom lub pracownikom, bez nadwyrężania budżetu. Dobrym pomysłem może być montaż zewnętrznych osłon okiennych, które w okresie letnim chronią dom przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale zimą zabezpieczają budynek przed stratami ciepła. Z artykułu dowiesz się, w jaki sposób instalacja aluminiowych rolet zewnętrznych wpływa na koszty ogrzewanie. Zapraszamy do lektury.

jak rolety zewnętrzne poprawiają termoizolację budynku

Którędy ucieka ciepło z naszych domów?

Przy rosnących cenach za ogrzewanie coraz więcej uwagi przywiązujemy do poszukiwania energooszczędności. Najwięcej ciepła z naszego mieszkania ucieka przez ściany, a na drugim miejscu są okna i drzwi balkonowe. Można nawet spotkać się z informacjami, że nieszczelności w systemach okiennych powodują straty aż 30% ciepłych mas powietrza. Problem ten wzrasta zwłaszcza przy starszych oknach. Innymi miejscami są podłoga oraz dach. Oczywiście każdą z tych strat można zminimalizować za pomocą odpowiednich rozwiązań. W przypadku ścian będzie to ocieplenie elewacji budynku, podłogi zastosowanie odpowiedniego podpiwniczenia, a przy oknach montaż odpowiednich osłon ram.

Jakie osłony okienne podnoszą termoizolację budynku?

Poszukując estetycznego i skutecznego sposobu na utrzymanie komfortowej temperatury w domu, bez podkręcania ogrzewania, warto zwrócić uwagę na rolety zewnętrzne na wymiar. Pomagają one zapobiec wychładzaniu wnętrz dzięki warstwie pianki uszczelniającej w aluminiowym pancerzu oraz braku szczelin. To rozwiązania, które jest dużo bardziej skuteczne niż traktowane jako jego zamienniki rolety materiałoweżaluzje czy rolety rzymskie. Chociaż osłony wewnętrzne są w stanie w sezonie letnim skutecznie chronić mieszkanie przed nagrzewaniem, to jedynie w niewielkim stopniu zabezpieczają okna przed utratą ciepła.

Chcesz poprawić termoizolację budynku i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie zimą?
Postaw na rolety zewnętrze w kolorze dopasowanym do elewacji
Zadzwoń: 690 813 813 Odwiedź salon

Rolety zewnętrzne nie tylko chronią przed upałem

Rolety montowane na zewnątrz budynku chronią nie tylko przed słońcem, ale zapewniają także skuteczną osłonę przed wiatrem i opadami atmosferycznymi. Stanowią także dodatkową warstwę zapewniającą przy próbach włamania. Już sama ich obecność często skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei.

Zdaniem eksperta:

Instalacja rolet antywłamaniowych wpływa także na zwiększenie uczucia prywatności i intymności we własnych czterech kątach. Pozwalają na odgrodzenie się od wścibskich spojrzeń sąsiadów lub przechodniów, a tym samym na stworzenie bezpiecznej przestrzeni w domu. Solidnie zamontowane są także w stanie zwiększyć izolację akustyczną, tłumiące hałasy z ulicy. Estetyczny wygląd oraz możliwość wyboru koloru skrzynek i pancerzy, dopasowanych do elewacji budynku sprawia, że stanowią idealne dopełnienie obiektu - mówi Daniel Koźniewski, właściciel firmy Plisy Okienne
Daniel Koźniewski ekspert

Jak rolety zewnętrzne pomagają ograniczyć wydatki na ogrzewanie?

Aluminiowe rolety zewnętrzne znakomicie izolują przeszklenia. Gdy osłona jest zasunięta, między nią a szybą kumuluje się ciepłe powietrze. Dzięki temu powstaje dodatkowa warstwa, która zmniejsza ucieczkę ciepła i przenikanie zimna do środka. Aby jak najlepiej korzystać z ich zalet, należy zapewnić prawidłowy montaż. Zamawiając w firmie Plisy Okienne, możesz liczyć również na dokładny pomiar. Tylko właściwie wykonane rolety zewnętrzne na wymiar będą w stanie poprawić komfort termiczny i zredukować straty ciepła nawet o 15%. Dlatego instalację powinniśmy powierzyć sprawdzonej firmie, aby uzyskać ich perfekcyjne dostosowanie do naszych potrzeb. Jeśli zadbamy o wszystkie detale, na pewno uzyskamy oczekiwany efekt. Warto jednak dodać, że sama instalacja rolety zewnętrznej nie obniży rachunków za ogrzewanie. Musimy także zmienić nasze nawyki i w momencie opuszczenia osłony okiennej na noc, skręcić temperaturę na piecu lub kaloryferze.

oszczędzania na ogrzewaniu dzięki roletom zewnętrznym

Montaż rolet zewnętrznych to inwestycja, która się zwróci

Koszt montażu rolet zewnętrznych będzie zależał od ilości okien w budynku, ich wielkości, a także wybranego sposobu sterowania. Rolety automatyczne, których położenie kontrolowane jest za pomocą pilota, są rozwiązaniem zdecydowanie wygodniejszym niż modele podnoszone i opuszczane ręcznie. Jednak trzeba liczyć się z ich z wyższą ceną zakupu. Niezależnie od sposobu obsługiwania, inwestycja w te osłony okienne, jest w stanie się zwrócić. Należy oczywiście pamiętać, że nie nastąpi to od razu i wymagać będzie kilku sezonów grzewczych i wakacyjnych. Lato to okres, gdy nie korzystamy z ogrzewania, ale wcale to nie oznacza, że nasze zużycie energii elektrycznej ulega zmniejszeniu. Aby przetrwać lejący się z nieba żar, coraz popularniejsze stało się instalowanie klimatyzacji lub wspomaganie się wentylatorami. Rolety zewnętrzne nie są co prawda w stanie zastąpić tych urządzeń, ale pozwalają na znaczne zmniejszenie ilości ciepła dostającego się do domu, a więc ograniczenie ich używania.

Autor wpisu Daniel Koźniewski - właściciel plisy okienne w Łazach Daniel Koźniewski, właściciel Plisy Okienne
Zafascynowany plisami, roletami rzymskimi, moskitierami postanowił założyć własną firmę, by dzielić się sposobem na funkcjonalne i niepowtarzalne wnętrza z innymi. Specjalista od okryć okiennych, który na co dzień wyposaża domy swoich klientów w najlepsze rozwiązania.

Oceń artykuł

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów. Oceń wpis jako pierwszy!

0
(0)


Zamów szybką wycenę

Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin, aby wykonać pomiar i wycenić usługę.

Wybierz rodzaj okryć, których dotyczy zapytanie
Zgoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Plisy Okienne - kontakt Daniel Koźniewski Daniel - 690-813-813
Sprawdź promocje

Zamów szybki pomiar i wycenę

Zadzwoń: 690-813-813