Jaką moskitierę na drzwi z roletą zewnętrzną?

Opublikowano: 25 czerwca 2022
Aktualizacja: 1 grudnia 2023

Moskitiera okienna to skuteczny sposób ochrony przed owadami – muchami, komarami i innymi insektami. Niezastąpiona okazuje się zwłaszcza latem. Łatwy montaż i demontaż sprawia, że w zasadzie każdy samodzielnie może założyć taką osłonę, a następnie zdjąć ją do mycia okien lub gdy po prostu przestaje być potrzebna (np. zimą). Niektórzy rezygnują z instalacji moskitiery, ponieważ obawiają się, że połączenie jej z roletą zewnętrzną nie będzie możliwe. Nic bardziej mylnego. Dziś podpowiadamy, jaką moskitierę wybrać na drzwi z roletą zewnętrzną. 

jaką moskitierę wybrać do drzwi z roletą zewnętrzną

Jakie funkcje pełni moskitiera?

Moskitiera okienna to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Pozwala na swobodne wietrzenie pomieszczeń, przy jednoczesnej ochronie przed owadami. Wpływa również na redukcję pyłków dostających się do naszych domów. Jest to szczególnie przydatne dla alergików podczas okresów pylenia różnych gatunków roślin. 

Montaż moskitiery nie nadwyręży domowego budżetu. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie, które może nam służyć bezawaryjnie przez wiele lat. Moskitiery wykonane z dobrej jakości materiałów charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością – są odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, takich jak długotrwałe promieniowanie UV, deszcz, śnieg, mróz. 

 Ze względu na miejsce montażu wyróżniamy:

Czy można zamontować moskitierę jednocześnie z roletą zewnętrzną?

Siatka na owady i roleta zewnętrzna wcale nie muszą się wykluczać. Rolety zewnętrzne mają przede wszystkim zapewnić nam bezpieczeństwo, ochronić dom oraz mieszkanie przed włamywaczami czy nadmiernym nagrzewaniem. Doskonale także minimalizują hałas z otoczenia. Z kolei moskitiera ma za zadanie chronić pomieszczenie przed owadami przedostającymi się z zewnątrz.

 

Komary nie dają Ci latem spokoju?
Zainwestuj w moskitierę okienną. Zadzwoń
Zadzwoń: 690 813 813 Odwiedź salon

Jak zamontować moskitierę na drzwiach z roletą zewnętrzną?

Nie istnieje żaden specjalny sposób montażu moskitiery w przypadku okien lub drzwi z roletą zewnętrzną. Siatkę przeciw owadom zakłada się na ramie okiennej, z kolei roletę zewnętrzną montuje na elewacji, dlatego oba rozwiązania nie kolidują ze sobą. Moskitierę można zamontować inwazyjne (z użyciem wiertarki, na kołki lub wkręty) lub bezinwazyjnie (na specjalne haczyki obrotowe lub zaczepy). W zależności od wariantu moskitiery, jaki wybierzemy, należy dobrać odpowiedni sposób montażu. Z reguły prostsze modele można przymocować bezinwazyjnie, z kolei te bardziej nowoczesne (przesuwne, otwierane, rolowane) muszą być zamontowane przy użyciu wiertarki. 

Zdaniem eksperta:

W Plisy Okienne doskonale wiemy, jak zamontować moskitierę, aby nie kolidowała ona z roletą zewnętrzną. Stosujemy odpowiednie rozwiązania montażowe, a w razie potrzeby służymy fachową radą. Pomagamy w odpowiednim dopasowaniu siatki na owady do okien lub drzwi balkonowych - mówi Daniel Koźniewski, właściciel firmy Plisy Okienne
Daniel Koźniewski ekspert

Jaką moskitierę wybrać na drzwi z roletą zewnętrzną?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ile osób, tyle opinii. Na rynku znajdziemy moskitiery ramkowe, moskitiery z siatką aluminiową, otwierane, przesuwne, plisowane czy rolowane. Niektórzy decydują się również na zakup moskitiery zintegrowanej z roletą zewnętrzną. Jest to specjalny typ moskitiery rolowanej, która umieszczona jest w skrzynce rolety. Dzięki takiemu rozwiązaniu całość zyskuje na estetyce oraz na funkcjonalności. 

Dlaczego warto zdecydować się na moskitierę i roletę zewnętrzną?

Dzięki połączeniu rolety zewnętrznej z moskitierą możemy maksymalnie zabezpieczyć swoje wnętrze nie tylko przed nadmiernym nagrzaniem, hasłem, włamywaczami, ale również przed insektami. Odpowiednio dobrany kolor siatki oraz ramki sprawia, że osłona przeciw owadom stanie się praktycznie niezauważalna. Najlepiej zdecydować się na moskitierę na wymiar – wówczas będziemy mieć gwarancję, że wszystko będzie do siebie idealnie pasować. 

Przeczytaj na naszym blogu również: 

Autor wpisu Daniel Koźniewski - właściciel plisy okienne w Łazach Daniel Koźniewski, właściciel Plisy Okienne
Zafascynowany plisami, roletami rzymskimi, moskitierami postanowił założyć własną firmę, by dzielić się sposobem na funkcjonalne i niepowtarzalne wnętrza z innymi. Specjalista od okryć okiennych, który na co dzień wyposaża domy swoich klientów w najlepsze rozwiązania.

Oceń artykuł

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 2.3 / 5. Liczba głosów 8

Brak głosów. Oceń wpis jako pierwszy!

2.3
(8)


Zamów szybką wycenę

Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin, aby wykonać pomiar i wycenić usługę.

Wybierz rodzaj okryć, których dotyczy zapytanie
Zgoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Plisy Okienne - kontakt Daniel Koźniewski Daniel - 690-813-813
Sprawdź promocje

Zamów szybki pomiar i wycenę

Zadzwoń: 690-813-813