Gdzie sprawdzą się plisy typu duette?

Opublikowano: 10 marca 2022
Aktualizacja: 29 listopada 2022

W ostatnim czasie na popularności zyskały plisy duette. Są to eleganckie osłony okienne, w których stosuje się dwie warstwy materiału. Ich zaletą jest nie tylko oryginalny wygląd, ale również trwałość, funkcjonalność i doskonała izolacja termiczna – plisy typu duette posiadają wewnętrzną powłokę aluminiową w kształcie plastra miodu, co pozwala na całkowite zaciemnienie pomieszczenia z jednoczesnym uzyskaniem najlepszej izolacji. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, gdzie najlepiej sprawdzą się plisy duo?

gdzie sprawdzą się plisy duette

Co to są plisy typu duette?

Plisy duette, nazywane inaczej duoplisami, w przekroju przypominają kształtem plaster miodu. Specjalny materiał, z którego zostały wykonane, tworzy komorę powietrzną, stanowiącą doskonałą izolację termiczną i ochronę przeciwsłoneczną. Tego typu plisy dobrze chronią pomieszczenie przed promieniami słonecznymi, pozwalając na utrzymanie w nich przyjemnego chłodu podczas upałów. Tkaninę plis typu duette można swobodnie przesuwać w górę albo w dół i w ten sposób przysłaniać tylko dowolny fragment okna. 

W jakich oknach sprawdzą się plisy duette?

Plisy duette można zastosować tak naprawdę w każdym rodzaju okna, choć najczęściej wybierane są do okien dachowych, ponieważ zatrzymują dużą ilość światła i ciepła wpadającego przez nie. Plisy typu duette – zwłaszcza te robione na indywidualne zamówienie – mogą być stosowane również w oknach okrągłych, trójkątnych, a także o nietypowych kształtach.

Jakie zalety posiadają duo plisy i dlaczego warto wybrać je do wnętrza?

To, co wyróżnia plisy duette, oprócz doskonałej izolacji termicznej i ochrony przed słońcem, to przede wszystkim oryginalny i elegancki wygląd. Tego typu osłony mogą zostać wykonane w praktycznie każdym kolorze, dzięki czemu idealnie dopasują się do stylu pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Bez problemu można je również dopasować do wymiaru i kształtu okna. 

Co więcej, mimo zastosowania dodatkowej powłoki, prezentują się niezwykle lekko i nowocześnie. Materiał duoplis może całkowicie zaciemniać okno, nie wpuszczając do wnętrza promieni słonecznych. Plisy duette mogą występować również w wersji półprzezroczystej, rzucając do wnętrza jedynie stłumione, nastrojowe światło. 

Zdaniem eksperta:

W sprzedaży dostępne są także plisy dzień noc deutte. W tego typu rozwiązaniach stosuje się zwykle dwa różne gatunki tkanin - jedna tkanina może być bardziej zaciemniająca i ona sprawdzi się w roli zasłony, a druga jako firana, przepuszczająca promienie słoneczne - mówi Daniel Koźniewski, właściciel firmy Plisy Okienne
Daniel Koźniewski ekspert

Zalety plis typu duette:

  • doskonała ochrona przed słońcem;
  • ułatwienie utrzymania wewnątrz pomieszczenia niższej temperatury, co ma istotne znaczenie zwłaszcza latem podczas upalnych dni;
  • lekkość konstrukcji;
  • nowoczesny i minimalistyczny wygląd;
  • możliwość dopasowania rozmiaru i kolorystyki do wielkości okna oraz wyglądu pomieszczenia;
  • możliwość dopasowania do niestandardowych wymiarów okien;
  • możliwość przesuwania osłon od góry lub od dołu.

 

Chcesz zablokować dopływ światła i ochronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem?
Wybierz plisy typu duette. Zadzwoń 
Zadzwoń: 690 813 813 Odwiedź salon

Jakie systemy mocowania stosuje się w duoplisach okiennych?

Harmonijkowa konstrukcja tego rodzaju plis okiennych może sprawiać wrażenie, że ten typ osłony będzie trudny do zainstalowania. Nic bardziej mylnego. Montaż plis jest niezwykle prosty i szybki. Można to zrobić w sposób bezinwazyjny dla ramy okiennej – wystarczy nałożyć na ramę specjalne uchwyty, w które umieszcza się mocowania, a następnie odpowiednio przewlec sznurki plisy. Uchwyty te są chronione przed przesuwaniem dzięki specjalnej blokadzie. Drugi sposób – bardziej inwazyjny – polega na przytwierdzeniu plisy do listew przyszybowych. 

Jak dbać o plisy duette?

Plisy duette bardzo łatwo utrzymać w czystości. Nie wymagają one specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Do ich produkcji najczęściej stosuje się specjalne tkaniny impregnowane antystatycznie, które są bardziej odporne na kurz np. w porównaniu do żaluzji. Aby utrzymać rolety plisowane zwane duoplisami w dobrym stanie, należy regularnie usuwać z nich kurz za pomocą odkurzacza lub miękkiej szczoteczki. W przypadku większych zabrudzeń trzeba jak najszybciej usunąć plamę wilgotną szmatką. Do czyszczenia plis nie powinno się używać silnych detergentów, które mogłoby spowodować wyblaknięcie koloru. 

 

Przeczytaj na naszym blogu również:

 

Autor wpisu Daniel Koźniewski - właściciel plisy okienne w Łazach Daniel Koźniewski, właściciel Plisy Okienne
Zafascynowany plisami, roletami rzymskimi, moskitierami postanowił założyć własną firmę, by dzielić się sposobem na funkcjonalne i niepowtarzalne wnętrza z innymi. Specjalista od okryć okiennych, który na co dzień wyposaża domy swoich klientów w najlepsze rozwiązania.

Oceń artykuł

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów. Oceń wpis jako pierwszy!

0
(0)


Zamów szybką wycenę

Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin, aby wykonać pomiar i wycenić usługę.

Wybierz rodzaj okryć, których dotyczy zapytanie
Zgoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Plisy Okienne - kontakt Daniel Koźniewski Daniel - 690-813-813
Sprawdź promocje

Zamów szybki pomiar i wycenę

Zadzwoń: 690-813-813