Sterowanie roletami przez Wi-Fi, czyli jak działają inteligentne rolety smart

Opublikowano: 1 grudnia 2023
Aktualizacja: 5 grudnia 2023

W dobie rosnącej popularności inteligentnych domów, rolety smart to rozwiązanie, które zdobywa coraz większe uznanie. Nie są to zwykłe osłony okienne, lecz zaawansowane technologicznie urządzenia, które wprowadzają nową jakość życia w naszych mieszkaniach i biurach. W artykule przyjrzymy się bliżej temu, czym są inteligentne rolety, jak działają oraz jakie korzyści mogą przynieść w codziennym użytkowaniu. Czy warto inwestować w takie rozwiązania?

Sterowanie roletami przez Wi-Fi - co warto wiedzieć?

Czym są inteligentne rolety do smart domu?

Rolety smart to inteligentne rozwiązania, które mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Umożliwiają ochronę pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem, hałasem i wzrokiem sąsiadów. Posiadają napęd elektryczny, którym można sterować za pomocą smartfona lub pilota. Przy użyciu aplikacji użytkownik jest w stanie ustawić automatyczne programy podnoszenia i opuszczania rolet w danym pomieszczeniu. Tworzone scenariusze pozwalają mieszkać wygodniej, bezpieczniej i energooszczędnej. Warto także podkreślić, że z wielu takich rozwiązań można korzystać za pomocą komend głosowych.

Polecamy artykuł na naszym blogu: Rolety zewnętrzne aluminiowe czy plastikowe? Które rozwiązanie ma więcej zalet?

Zalety wyboru rolet smart do domu

Tworzenie inteligentnego domu można rozpocząć właśnie od zakupu rolet zewnętrznych sterowanych z poziomu smartfona lub tabletu. Takie rozwiązanie sprawdzi się niemal w każdym budynku. Zastanawiasz się, co zyskasz montując osłony okienne zdalnie sterowane? Oto kilka najważniejszych korzyści:

  • Zdalne sterowanie roletami pozwala na ich opuszczenie lub podniesienie poprzez jedno kliknięcie w aplikacji. Bez przerywania codziennych obowiązków, prowadzonych lekcji w szkole czy pracy w biurze można zmienić ich położenie.
  • Stworzenie specjalnych harmonogramów czasowych zapewnia oszczędność czasu, zwłaszcza w budynkach z dużymi przeszkleniami.
  • Możliwość sterowania położeniem rolet lub żaluzji fasadowych z każdej lokalizacji na świecie. Niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, na wakacjach możesz opuścić lub podnieść rolety.
  • Oszczędność na rachunkach za ogrzewanie i klimatyzację. Gdy zapomnisz zasłonić okna podczas upałów, możesz szybko zmienić położenie osłony.
  • Rolety zewnętrzne lub żaluzje fasadowe sterowane automatycznie pozwolą na zabezpieczenie okien w przypadku gradobicia.
  • Automatyczne sterowanie osłonami okiennymi zapewnia większą prywatność domownikom oraz bezpieczeństwo. Poprzez zaprogramowanie w aplikacji godziny opuszczania i podnoszenia można symulować obecność w domu podczas wyjazdu służbowego lub wakacji.

Jak wygląda opuszczanie lub podnoszenie rolet przez Wi-Fi?

Proces sterowania roletami smart w systemach Smart Home opiera się na inteligentnych, zdalnych rozwiązaniach, które znacząco podnoszą komfort i bezpieczeństwo mieszkania. Umożliwiają one zarządzanie pracą rolet niezależnie od miejsca pobytu użytkownika. Dzięki integracji z systemem domowym zewnętrzne osłony okienne mogą być zarówno sterowane ręcznie, jak i działać automatycznie.

Zdaniem eksperta:

Automatyczne sterowanie bazuje na zaplanowanym harmonogramie lub danych ze stacji pogodowych, reagując np. na zmieniające się warunki atmosferyczne. W sytuacji zagrożenia system samodzielnie opuści rolety, chroniąc okna przed uszkodzeniami. Poza tym, zdalne sterowanie pozwala na symulację obecności w domu przez podnoszenie rolet i włączanie świateł, co może odstraszyć potencjalnych włamywaczy - mówi Daniel Koźniewski, właściciel firmy Plisy Okienne.
Daniel Koźniewski ekspert

Jak zaprogramować rolety smart?

Zasada działania inteligentnych rolet sterowanych przez Wi-Fi jest prosta. Napęd odpowiadający za ruch osłon jest aktywowany bezprzewodowo. Sygnał ze sterownika Wi-Fi pozwala na zdalne sterowanie roletami, aby dostosować ich położenie do warunków atmosferycznych. Napęd aktywowany jest za pomocą aplikacji na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym. Konkretne godziny zaprogramowania zamykania i otwierania rolet warto dopasować do rytmu dnia domowników.

Ciesz się domem przyszłości już teraz z roletami smart
Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy odpowiednie rozwiązanie
Zadzwoń: 690 813 813 Odwiedź salon

Sterowanie roletami w systemie smart home

Proces sterowania roletami w systemie smart home charakteryzuje się niezwykłą prostotą i wygodą. Użytkownik, korzystając z dedykowanej aplikacji na telefonie, może wybierać odpowiednie komendy do uniesienia lub opuszczenia rolet, niezależnie od swojej lokalizacji, o ile dostępny jest Internet. Dodatkowo system jest zintegrowany z asystentami głosowymi, co umożliwia kontrolę rolet poprzez wypowiedzenie odpowiedniego polecenia głosowego. Taką funkcjonalność zapewnia komfort i pozwala na zajmowanie się innymi sprawami podczas automatycznego sterowania okiennymi osłonami. Co więcej, w ramach systemu smart home istnieje możliwość zaprogramowania scenariuszy, które umożliwiają roletom działanie w pełni automatycznie o ustalonych porach, z uwzględnieniem aktualnych warunków atmosferycznych.

Czy cena rolet sterowanych zdalnie jest wysoka?

Montaż rolet zewnętrznych lub wewnętrznych sterowanych przez Wi-Fi obecnie nie wiąże się z ogromnymi kosztami. Istotnym elementem, wpływającym na cenę systemu są sterowniki, które umożliwiają zdalne opuszczanie lub podnoszenie osłon. Obecnie dobrej klasy napęd nie musi nadwyrężać domowego budżetu. Uwzględniając korzyści płynące z bezprzewodowego sterowania roletami, inwestycja w takie rozwiązanie wydaje się być ekonomicznie uzasadniona. Choć koszt poniesiony na początku będzie wyższy niż w przypadku tradycyjnych plis bezinwazyjnychrolet rzymskich czy rolet screen, komfort użytkowania szybko to zrekompensuje.

Autor wpisu Daniel Koźniewski - właściciel plisy okienne w Łazach Daniel Koźniewski, właściciel Plisy Okienne
Zafascynowany plisami, roletami rzymskimi, moskitierami postanowił założyć własną firmę, by dzielić się sposobem na funkcjonalne i niepowtarzalne wnętrza z innymi. Specjalista od okryć okiennych, który na co dzień wyposaża domy swoich klientów w najlepsze rozwiązania.

Oceń artykuł

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Brak głosów. Oceń wpis jako pierwszy!

5
(2)


Zamów szybką wycenę

Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin, aby wykonać pomiar i wycenić usługę.

Wybierz rodzaj okryć, których dotyczy zapytanie
Zgoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Plisy Okienne - kontakt Daniel Koźniewski Daniel - 690-813-813
Sprawdź promocje

Zamów szybki pomiar i wycenę

Zadzwoń: 690-813-813