Przeciwsłoneczne osłony zacieniające do ogrodów zimowych

Zamów szybką wycenę

Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin, aby wykonać pomiar i wycenić usługę.

Wybierz rodzaj okryć, których dotyczy zapytanie
Zgoda

Przeciwsłoneczne osłony zacieniające do ogrodów zimowych na wymiar w Warszawie i okolicach

Posiadanie ogrodu zimowego to marzenie wielu z nas. Niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych stanowi fantastyczne miejsce do relaksu. Najczęściej jest to przestrzeń oszklona zlokalizowana tuż przy domu lub lokalu użytkowym, np. kawiarni czy restauracji. Decydując się na ogród zimowy, kluczową kwestią jest kontrola nasłonecznienia i temperatury. Można to osiągnąć inwestując w odpowiednie systemy przeciwsłoneczne. Jeżeli niezależnie od pory roku zadbasz o zapewnienie odpowiedniej temperatury w przestrzeni ogrodu zimowego, miejsce to stanie się niezwykle funkcjonalnym, całorocznym pokojem dziennym.

Dlaczego warto stosować przeciwsłoneczne osłony ogrodów zimowych i oranżerii?

W nowoczesnym budownictwie często projektuje się przestrzenie, takie jak ogrody zimowe, które nadają całemu obiektowi wyjątkowy charakter, jednocześnie będąc przytulnym wnętrzem do spędzania czasu niezależnie od pogody. Ogród zimowy stanowi miejsce, w którym można uprawiać rośliny lub po prostu odpoczywać. Dzięki oranżerii można cieszyć się zielenią przez cały rok. Aby rośliny prawidłowo rosły, konieczne jest zapewnienie im odpowiedniego nasłonecznienia. Równie istotnym czynnikiem jest temperatura. Pełne przeszklenie ścian i sufitów w ogrodach zimowych może prowadzić do nadmiernego promieniowania słonecznego, które nie zawsze jest korzystne dla wzrostu roślinności. Ponadto, może powodować zbyt wysokie, wręcz tropikalne, temperatury wewnątrz. Aby skutecznie zarządzać przepływem ciepła i natężeniem światła słonecznego w ogrodzie zimowym, warto zastosować profesjonalną barierę, która umożliwi kontrolę nad optymalnym dopływem promieni słońca do przeszklonej przestrzeni.

Rodzaje osłon zacieniających do szklanych ogrodów zimowych

Zdaniem eksperta:

Aby zapewnić należytą ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem i nasłonecznieniem w przestrzeni ogrodu zimowego, warto skorzystać z profesjonalnych rozwiązań. Obiekt tego typu można zacieniać na wiele sposobów. Możliwość zamówienia żaluzji lub rolet na wymiar stanowi idealną opcję dla osób, które chcą kontrolować ilość światła wpadającego do wnętrza ogrodu zimowego i utrzymywać optymalną temperaturę zarówno w chłodne, jak i upalne dni. Wśród polecanych systemów zacienień słonecznych dedykowanych ogrodom zimowym znajdują się: zewnętrzne żaluzje fasadowe, rolety zewnętrzne, rolety dachowe, a także rolety screen (ZIP), czyli refleksole – mówi Daniel Koźniewski, właściciel firmy Plisy Okienne
Daniel Koźniewski ekspert

Żaluzje do ogrodów zimowych

Do ogrodów zimowych i oranżerii polecane jest zastosowanie przeciwsłonecznych osłon zewnętrznych, które mają na celu obniżenie wpływu nadmiernego nasłonecznienia całej konstrukcji podczas ciepłych dni. Żaluzje to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na precyzyjnej regulacji ilości światła, które dostaje się do pomieszczenia.

Zewnętrzne żaluzje fasadowe, aluminiowe

W przypadku ochrony ścian ogrodów zimowych przed słońcem, często stosuje się zewnętrzne żaluzje fasadoweTen rodzaj osłony pozwala kontrolować napływ promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia poprzez regulowanie kąta nachylenia lameli – dzięki temu możliwe jest zachowanie częściowej widoczności otoczenia. Dodatkowo, żaluzje wyróżniają się nowoczesnym wyglądem, który doskonale komponuje się z bryłą ogrodu zimowego. Lamele fasadowych żaluzji wykonane są z trwałego aluminium powleczonego specjalnym polimerem. To wpływa na wyjątkową odporność na zmienne i trudne warunki atmosferyczne. Popularnym rozwiązaniem jest wyposażenie żaluzji w specjalne silniki radiowe, które można obsługiwać za pomocą pilota, umożliwiającego otwieranie, zamykanie oraz regulację kąta nachylenia lameli. W zależności od potrzeb, automatyka może być też uzupełniona o czujniki słońca i wiatru, które sterują ruchem żaluzji fasadowych. Dla naszych Klientów polecamy w szczególności profesjonalne osłony przeciwsłoneczne, jakimi są żaluzje fasadowe Selt.

Rolety do ogrodów zimowych

W ogrodzie zimowym można zainstalować zarówno rolety zewnętrzne, jak i wewnętrzne. W przypadku tych drugich koszt realizacji będzie niższy, natomiast lepszą efektywnością w zakresie ograniczenia ilości absorbowanego ciepła mogą poszczycić się osłony montowane na zewnątrz.

Rolety screen ZIP

Głównym celem rolet screen jest zapewnienie użytkownikowi maksymalnej ochrony przed nagrzewaniem i promieniowaniem UV. Posiadają specjalistyczne tkaniny, zazwyczaj wykonane z włókien szklanych pokrytych PVC. W ofercie dostępne są różne stopnie przezroczystości materiałów, co umożliwia zachowanie subtelnej widoczności na zewnątrz lub stworzenie zaciemnionego pomieszczenia. Rolety te mogą być sterowane elektrycznie i wyposażone w system automatyki pogodowej, co zapewnia skuteczną ochronę ogrodu zimowego przed działaniem słońca. Naszym Klientom zapewniamy rolety screen na wymiar w wersji klasycznej, jak również z systemem ZIP. Standardowa wersja rolet typu screen charakteryzuje się zwijaniem na rolce dokładnie w taki sam sposób, jak tradycyjne rolety materiałowe. W przypadku zastosowania systemu ZIP uzyskujemy prowadnice wszyte w materiał po obu stronach. To gwarantuje większą stabilność – nawet silny wiatr nie będzie w stanie uszkodzić naszej osłony.

Refleksole

Refleksola to inna nazwa omawianej powyżej rolety screen. Refleksole są stosowane w przypadku przeszklonych powierzchni pionowych i pomagają utrzymać komfortową temperaturę w pomieszczeniu wystawionym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Mogą być użyte nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz obiektu. Specjalne tkaniny zapewniają skuteczną barierę optyczną, tłumiącą ostre światło, jednocześnie zachowując odpowiednią widoczność na zewnątrz i redukując kontrasty. Solidna aluminiowa konstrukcja i wysokiej jakości materiał z wytrzymałymi włóknami poliestrowymi pokrytymi warstwą PVC, zapewniają wieloletnie użytkowanie.

Rolety zewnętrzne aluminiowe

Zewnętrzne rolety stworzone są z solidnego aluminium – materiału o wysokiej trwałości i optymalnych właściwościach termoizolacyjnych. Dzięki roletom aluminiowym montowanym po zewnętrznej stronie ogrodu zimowego, osłonimy naszą przestrzeń przed dużą ilością intensywnego światła. Zimą zapewnimy pożądaną izolację termiczną, latem zaś będziemy przeciwdziałać nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczenia.

Rolety przeznaczone do montażu na dachu ogrodu zimowego

Zadaszenie ogrodu zimowego jest najbardziej narażone na oddziaływanie promieni słonecznych w najcieplejsze letnie dni. Najbardziej polecanym rozwiązaniem są specjalne rolety dachowe lub markizy wykonane z materiałów przeznaczonych właśnie z myślą o tego typu przydomowych obiektach. Dotyczy to nawet szklanych dachów o dużych powierzchniach. Stosowanie rolet dachowych w lecie blokuje nagrzewanie się pomieszczenia, co w dużym stopniu ogranicza konieczność intensywnego używania klimatyzatorów. W zimie natomiast rolety utrzymują izolację termiczną, co pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania.

 

Zyskaj komfortowe zacienienie Twojego ogrodu zimowego
Zamów efektywne osłony do ogrodów zimowych w Warszawie
Zadzwoń: 690 813 813 Odwiedź salon

Ile kosztuje zacienienie przeszklonych ścian i dachu ogrodu zimowego? Cennik

Ze względu na szeroki wybór dostępnych rozwiązań przeznaczonych do osłony ogrodu zimowego, a także różnorodne systemy sterowania, ostateczny koszt usługi jest zawsze indywidualnie ustalany z Klientem. Oferujemy dokładne pomiary oraz szybką wycenę. Aby uzyskać więcej informacji na temat cen osłon zacieniających ogrody zimowe – serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.

Gdzie montujemy osłony przeciwsłoneczne do przydomowych ogrodów zimowych i oranżerii?

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego, który znajduje się w Łazach, blisko Warszawy. Usługi firmy Plisy Okienne są dostępne dla Klientów z różnych dzielnic stolicy, takich jak: Ochota, Wilanów, Warszawa Włochy, Ursus, Mokotów, Ursynów oraz innych miejscowości: Grójec, Tarczyn, Raszyn, Milanówek, Pruszków, Nadarzyn, Piastów, Grodzisk Mazowiecki, Brwinów, Piaseczno.

Pozostałe rozwiązania dla domu i firmy, które oferujemy dla naszych Klientów

Obszar działania naszej firmy:

PlisyOkienne.pl - obszar działania

Warszawa:

 • Warszawa Ursynów
 • Warszawa Wilanów
 • Warszawa Mokotów
 • Warszawa Włochy
 • Warszawa Wawer
 • Warszawa Ursus
 • Warszawa Ochota
 • Warszawa Śródmieście
 • Warszawa Praga
 • Warszawa Wesoła
 • Warszawa Rembertów
 • Warszawa Wola
 • Warszawa Bemowo
 • Warszawa Żoliborz
 • Warszawa Targówek

Okolice Warszawy:

 • Łazy
 • Brwinów
 • Piaseczno
 • Pruszków
 • Piastów
 • Tarczyn
 • Nadarzyn
 • Grodzisk Mazowiecki
 • Grójec
 • Książenice
 • Janki
 • Konstancin-Jeziorna
 • Milanówek
 • Mysiadło
 • Nowa Wola
 • Zgorzała
 • Lesznowola
 • Raszyn
 • Żabia Wola

Plisy Okienne - kontakt Daniel Koźniewski Daniel - 690-813-813
Sprawdź promocje

Zamów szybki pomiar i wycenę

Zadzwoń: 690-813-813