Rolety solarne

Zamów bezpłatną wycenę

Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin, aby wykonać pomiar i wycenić usługę.

Zgoda

Rolety solarne w Warszawie i okolicach

Wyobraź sobie, że możesz zarządzać obsługą rolet wewnętrznych i zewnętrznych w sposób bardziej nowoczesny. Sterowanie elektryczne stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort i bezpieczeństwo. Dzięki niemu możemy w każdej chwili z łatwością podnosić i opuszczać rolety bez potrzeby stosowania siły. Korzystając z pilota, aplikacji lub włącznika na ścianie sterujemy pojedynczą osłoną okna lub całą grupą. Intuicyjny system obsługi pozwala nam zaoszczędzić czas i uniknąć uciążliwego manualnego operowania każdą roletą oddzielnie.

Czym są rolety z napędem solarnym?

Rolety solarne posiadają specjalny panel słoneczny umieszczony na kasecie. Umożliwia on generowanie energii pochodzącej ze słońca. W związku z tym rolety nie potrzebują podłączenia do sieci elektrycznej, co prowadzi do znaczących oszczędności energetycznych i finansowych. Ruch rolet zasilanych energią słoneczną odbywa się za pomocą silnika umieszczonego wewnątrz rury nawojowej. Napęd korzysta z energii zgromadzonej w akumulatorze. Panel fotowoltaiczny przymocowany do pancerza rolety przekształca światło dzienne w energię elektryczną, która jest przechowywana w baterii, umożliwiając działanie silnika w nocy lub w przypadku braku światła. Dzięki temu rolety pracują bez względu na porę – nawet po zapadnięciu zmroku.

Rolety wyposażone w napęd solarny charakteryzują się wytrzymałością oraz odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Są estetyczne wizualnie – będą z powodzeniem pasować do każdej architektury budynków. Sterowanie roletami solarnymi najczęściej odbywa się za pomocą pilota radiowego bądź dedykowanej aplikacji na smartfonie lub tablecie, kompatybilnej z systemami inteligentnego domu. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają też automatyczne sterowanie, które dostosowuje osłonę do aktualnej pogody, wykorzystując czujnik natężenia słońca oraz temperatury.

Sposób działania rolet wyposażonych w napęd solarny

Przedstawiamy, jak działają rolety solarne:

  1. Akumulator solarny ładuje się od rana do wieczora. Proces ładowania akumulatora trwa przez cały dzień. Co ważne, nie jest konieczne, by słońce świeciło bezpośrednio na panel słoneczny. Nawet w przypadku pochmurnej pogody lub gdy rolety zlokalizowane są w cieniu, ogniwo fotowoltaiczne dostarcza odpowiednią ilość energii do naładowania akumulatora.
  2. Akumulator przechowuje energię. Gdy akumulator jest w pełni naładowany, przechowuje energię na kolejne cykle otwierania i zamykania rolet. Dzięki temu działają one nawet w sytuacji tymczasowo ograniczonej pracy panelu fotowoltaicznego.
  3. Napęd wykorzystuje wyłącznie energię zgromadzoną w akumulatorze. Podczas uruchamiania napędu solarnego, cała potrzebna energia jest pobierana z baterii, która następnie jest ponownie ładowana za pomocą światła słonecznego.

 

Zapewnij sobie komfort i energooszczędność dzięki roletom z napędem solarnym
Zamów wysokiej jakości rolety solarne w Warszawie
Zadzwoń: 690 813 813 Odwiedź salon

Korzyści związane z roletami zasilanymi energią słoneczną. Jakie mają zalety?

Rolety solarne mają wiele zalet. Oto kilka z nich:

Instalacja bezinwazyjna bez przyłącza prądu

Napędy oparte na energii słonecznej nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej w domu. Oznacza to, że nie ma potrzeby przeprowadzania żadnych prac remontowych w pomieszczeniu – żadne przewody elektryczne nie muszą być umieszczone w ścianach, elewacja pozostanie nietknięta. Montaż odbywa się w całości na zewnątrz budynku.

Satysfakcjonująca wydajność

Napędy zasilane światłem słonecznym są tak samo efektywne jak tradycyjne. Nie wymagają intensywnego słońca do skutecznego działania – naturalne światło jest wystarczające. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi mogą pracować przez około 45 dni nawet przy całkowitym braku dostępu do światła. Oznacza to w praktyce dwa pełne dzienne cykle.

Optymalne warunki termiczne w pomieszczeniu

Latem, przy wysokich temperaturach, a także gdy nasłonecznienie osiąga maksymalny poziom, rolety mogą zamykać się automatycznie. W momencie ochłodzenia otwierają się ponownie. W celu utrzymania ciepła wewnątrz domu lub biura, sterownik zamyka rolety po zmroku, kiedy średnia temperatura spada poniżej określonej wartości.

Oszczędności na energii elektrycznej, ogrzewaniu i klimatyzacji

Automatyzacja sterowania rolet w zależności od nasłonecznienia oraz temperatury zewnętrznej zapobiega przegrzewaniu wnętrza w lecie, a także wpływa na zmniejszenie zużycia energii w zimie. Dzięki wykorzystaniu darmowej i odnawialnej energii słonecznej zyskujemy oszczędności na energii elektrycznej, obniżamy koszty ogrzewania i klimatyzacji.

W jakich budynkach sprawdzi się montaż rolet solarnych?

Zdaniem eksperta:

Instalacja rolet z trwałymi bateriami słonecznymi wpisuje się w potrzeby nie tylko użytkowników budynków mieszkalnych, ale również lokali użytkowych. Bez względu na lokalizację domu lub biura, istnieje możliwość korzystania z rozwiązań opartych na energii słonecznej. Rolety tego rodzaju można zainstalować praktycznie wszędzie, niezależnie od stopnia nasłonecznienia. Wbudowany akumulator pobiera energię z naturalnego światła, co pozwala na ładowanie go zarówno w przypadku częściowego zacienienia, jak też mało intensywnych promieni słońca. Napędy do rolet zasilanych energią słoneczną pasują do większości rodzajów okien czy drzwi na patio - zarówno nowych, jak też już istniejących, bez względu na materiał ich wykonania - mówi Daniel Koźniewski, właściciel firmy Plisy Okienne.
Daniel Koźniewski ekspert

Rolety Bubendorff i Somfy - producenci napędów do rolet solarnych

Naszym Klientom proponujemy profesjonalne rozwiązania pochodzące od liderów rynku w zakresie rolet zewnętrznych wyposażonych w panel fotowoltaiczny – Bubendorff oraz Somfy. Rolety solarne łączą pełną kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia wraz z gwarancją zachowania wysokiego poziomu prywatności wewnątrz budynku. Produkty marek Somfy oraz Bubendorff wyróżniają się wieloma zaletami użytkowymi, jak również doskonałym wykonaniem. To najlepsza opcja dedykowana inwestorom poszukującym rolet o wysokiej niezawodności, estetyce i funkcjonalności.

Jaki jest koszt rolet zewnętrznych solarnych? Cennik

Ostateczny koszt dostarczenia i instalacji rolet solarnych jest uzależniony od wielu czynników, dlatego wycena jest zawsze przygotowywana pod konkretne zamówienie. Naszym Klientom oferujemy fachowe doradztwo w zakresie rolet napędzanych energią słoneczną od firmy Bubendorff oraz Somfy. Zapewniamy fachowy, bezinwazyjny montaż, a wcześniej – bezpłatne pomiary i bardzo szybką wycenę realizacji zlecenia. Zapraszamy do kontaktu w sprawie szczegółów.

Gdzie montujemy rolety z napędem solarnym na zamówienie?

Zapraszamy do naszego salonu stacjonarnego zlokalizowanego w Łazach, niedaleko Warszawy. Nasze usługi zapewniamy Klientom z następujących dzielnic stolicy: Ursynów, Wilanów, Mokotów, Ochota, Ursus, Warszawa Włochy oraz pobliskich miejscowości: Nadarzyn, Pruszków, Grójec, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Brwinów, Piaseczno, Tarczyn, Piastów i Raszyn.

Jakie jeszcze rozwiązania dla domu i firmy oferujemy naszym Klientom?

Oprócz rolet solarnych, specjalizujemy się też w innych rozwiązaniach zewnętrznych i wewnętrznych na wymiar. Wśród nich znajdują się:

Butełka środku do mycia ram okiennych
Przy zakupie osłon okiennych plis, rolet rzymskich i moskitier płyn do mycia okien i ram gratis.

Promocja

Butełka środku do mycia ram okiennych

Plisy Okienne - kontakt Daniel Koźniewski Daniel - 690-813-813
Sprawdź promocje

Zamów bezpłatny pomiar i wycenę

Zadzwoń: 690-813-813